Aktivity

Lyžařský areál Kubova Huť je od penzionu vzdálen cca 200m, k dispozici jsou 3 vleky,lyžařská škola, snowpark pro snowboarding, skiservis a půjčovna. Naši hosté mohou obdržet voucher na slevu jízdného na vlecích, blízkým a bezvadným lyžováním je areál v  Mitterdorfu (mitterdorf.cz), který je bezproblémově dostupný (23km) . Známý je i Hochficht (50km), obě střediska nabízí podmínky pro velmi náročné lyžaře. Kubova Huť je také známou křižovatkou lyžařských stop.

Cykloturistům i turistům nabízí oblast Boubínska různorodé terény, lehčí pro rodinnou turistiku i náročné terény pro zdatné sportovce, můžete si vypůčit i horské koloběžky .

Okolí nabízí široké možnosti pro celoroční turistiku - Lipenské jezero, Národní parky Šumava a Bavorský les, Pasov, Linz a mnohé další. Nudit se zde nebudete ani na jaře či na podzim.

V Kubově Huti se nachází největší hřiště v České republice pro discgolf Tento sport vznikl v 70. letech v USA a je sportem pro celou rodinu.  

Možnost vyjížděk na koních, pro začátečníky i vyspělé rodeoridery a to na farmě u Karasů v Zátoni (6 km), kontaktní telefon 606 223 522.